Lively i IOR razem w trosce o środowisko

3 dni
60 dyskutantów
65 prelegentów
75 wykładów
80 posterów
80 niezależnych czatów
550 zarejestrowanych uczestników

 

Lively i IOR razem
w trosce o środowisko

3 minuty czytania + 10 minut video | 02.03.2021 | Udostępnij

W dniach 10-12.02.2021 odbyła się 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin. W realizowanej przez Lively konferencji online wzięli udział przedstawiciele ośrodków naukowych z całego świata. Odpowiadaliśmy za stronę techniczną wydarzenia i wybór oraz obsługę platformy konferencyjnej. W ciągu trzech dni odbyły się 142 wystąpienia, 275 autorów.


Jak to się zaczęło?

Prace nad projektem rozpoczęliśmy już w listopadzie, a zadanie było ambitne z uwagi na hybrydowy charakter wydarzenia, dużą liczbę uczestników i szereg wyśrubowanych wymagań technicznych względem platformy online, na której odbyć się miała konferencja. Część wydarzenia miała być ogólnodostępna, między innymi dzięki streamingowi w social mediach IOR, a część dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników.

Dwa równoległe panele, indywidualne chat roomy, możliwość umawiania spotkań 1:1, 4 wirtualne sceny działające jednocześnie, stoiska Expo segmentowane na różne grupy, umożliwienie dodawania materiałów graficznych, a wszystko to w obrębie jednej platformy, z pojedynczym logowaniem - oto niektóre z wyzwań, przed którymi stanęliśmy.


Jubileusz w czasach pandemii

61. sesja naukowa IOR łączyła się w tym roku bezpośrednio z jubileuszem 70-lecia naszego Instytutu – mówi prof. dr hab. Natasza BorodynkoDobra organizacja to podstawa

W Lively lubimy ambitne projekty i wyzwania. Nasza oferta okazała się najlepiej odpowiadać na brief oraz potrzeby klienta. Zabraliśmy się do pracy. Zaczęliśmy od sprawnej organizacji. Zaproponowaliśmy, aby pracę nad projektem w całości przenieść do Microsoft Teams. Powstał zespół projektowy, w którym pracowały osoby z Lively oraz IOR.


Houston, mamy problem

Praca nad tak dużą konferencją znacznie wykracza poza standardowe zarządzanie projektem. Trzeba liczyć się z konieczną weryfikacji początkowych założeń i tworzenia elastycznych rozwiązań.

Wypełnij formularz, a otrzymasz rekomendację rozwiązań
dla Twojego wydarzenia

Przejdź do formularza

61 Sesja Naukowa IOR w liczbach:
Najważniejsza jest współpraca

Dwa zespoły realizacyjne pracowały równolegle przez trzy dni. A jak wygląda organizacja takiego wydarzenia od strony technicznej? Filip z Lively opowiada o licznych elementach, które muszą współgrać niczym orkiestra, aby wydarzenie przebiegło bezproblemowo:


What can we do for you?

Całość konferencji była tłumaczona na język angielski co jest ciągłym wyzwaniem przy konferencjach hybrydowych.


Blisko, choć na odległość

Przed kamerami na miejscu pojawiło się 25 prelegentów, pozostała znakomita większość łączyła się zdalnie. Oprócz prelegentów w sesji wzięło udział 70 zdalnych dyskutantów.


A jakie były doświadczenia samych prelegentów biorących udział w 61. Sesji Naukowej IOR? O wrażenia zapytaliśmy dr hab. Pawła Beresia:


Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami!
Wystarczy, że podasz swojego maila.


  Efekty:

  Same plusy

  O tym, że niezależnie od skali wydarzenia da się je zrobić w online, o tym że każde wydarzenie konferencyjne właściwie tylko zyskuje na online, tu jeszcze nad wnioskami trzeba popracować

  Bądź na bieżąco!
  Pobierz raport:
  EVENTY - jak to się robi w dobie pandemii?

  Pobierz raport
  Zorganizuj
  konferencję ONLINE