
Konferencja online dla Comarch
Konferencja online dla Comarch
Podczas konferencji prezentowane były najnowsze rozwiązania i aplikacje, które Comarch oferuje swoim partnerom. Podsumowany był również poprzedni rok, przedstawione wyniki i ewaluacja działań. Prezentacje były nagrywane na terenie krakowskiego campusu Comarch. Kręciliśmy z showroomu, sal konferencyjnych, ale również w przestrzeni na świeżym powietrzu z wykorzystaniem drona. Całość konferencji emitowaliśmy na platformie PINE, gdzie każdy uczestnik mógł umówić się na bezpośrednie spotkanie z innymi, a sponsorzy mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty w wirtualnej strefie expo.
Dwudniową konferencję nagraliśmy w całości 3 tygodnie przed emisją. Pozwoliło to prelegentom na pełne skupienie i poświęcenie czasu na rozmowy na czacie i odpowiadanie na pojawiające się pytania dotyczące ich części. Poszczególne fragmenty konferencji przedzielone były przerwami, podczas których też była możliwość umówienia się na spotkania lub obejrzenia dodatkowych materiałów.

Komunikacja przed wydarzeniem
Na potrzeby konferencji online zrealizowaliśmy zapowiedź video, w której prowadzący event, pracownik Comarchu, zapraszał na spotkanie online, opowiadając o najważniejszych punktach programu konferencji. Nagraliśmy jego wypowiedzi w kilku miejscach Campusu Comarch. W montażu dodaliśmy krótką animację z identyfikacją graficzną konferencji, datę i godzinę rozpoczęcia.
Platforma do videokonferencji
Skorzystaliśmy z platformy PINE, dzięki której uczestnicy mogli wziąć udział nie tylko w oglądaniu prezentacji, ale również mieli do dyspozycji kilka narzędzi networkingowych, pokoje do spotkań, czaty 1:1, social wall itp.

Lively
Nasz praca rozpoczęła się od przemyślenia i zaproponowania koncepcji nagrań. Zależało nam, żeby plany zdjęciowe były różne, zarówno wirtualne na greenboxie, jak i w realnej przestrzeni campusu. Po wstępnym zaakceptowaniu koncepcji zaczęliśmy pracę nad scenariuszem oraz grafikami (layoutem wydarzenia). Analizowaliśmy kilka ustawień przestrzennych grafiki na greenboxa. Równocześnie przygotowywaliśmy harmonogram nagrań, logistykę, załatwialiśmy wszystkie zgody wejścia na campus.
Podczas 3 dni zdjęciowych nakręciliśmy prezentacje i wszystkie zapowiedzi oraz przywitanie i zakończenie konferencji na krakowskim rynku. Następnie czekała nas postprodukcja wszystkich nagrań, montaże i nanoszenie dodatkowych grafik oraz animacji multimedialnych, którymi oddzielaliśmy poszczególne wystąpienia.
W tym samym czasie przygotowywaliśmy również samą platformę PINE. Układając menu, wprowadzając prelegentów, opisy wydarzenia, grafiki, zdjęcia oraz przygotowując strefę expo, która była uzupełniana przez sponsorów konferencji.
W ostatnim etapie zaprosiliśmy gości na platformę wysyłając tutorial jak się na niej poruszać. Podczas realizacji oprócz naszej angielskojęzycznej ekipy towarzyszyła nam tłumaczka języka niemieckiego, dlatego cała komunikacja odbyła się bezproblemowo. Po wydarzeniu przygotowaliśmy i wysłaliśmy klientowi statystyki uczestnictwa w evencie.
Statystyki
Statystyki eventu online:
- Ilość osób: 250
- Platforma: PINE
- 100% online
- Czas trwania: 2 dni
Polecane
Największy polski festiwal reportażu NON-FICTION 2023
Lively jako stały partner Stowarzyszenia RE-PREZENTACJE również w tym roku po raz 4 wsparło kolejną edycję festiwalu NON-FICTION!
Seryjna, tajna, hybrydowa konferencja
Już trzeci raz Lively miało okazje robić… tajną konferencję. Wydarzenie dotyczyło informatyki śledczej i zostaliśmy zobowiązani do nie udostępniania informacji na temat treści ani organizatorów😊
Dermpedia 2023
3 dniowy hybrydowy kurs Dermatopatologii polegający na ćwiczeniach własnych i wykładach.