Największy polski festiwal reportażu NON-FICTION 2023
Lively jako stały partner Stowarzyszenia RE-PREZENTACJE również w tym roku po raz 4 wsparło kolejną edycję festiwalu NON-FICTION!
Stowarzyszenie organizuje cykl spotkań #opartenafaktach kilka razy w roku w krakowskich księgarniach. Są to pojedyncze spotkania z autorami reportaży pozwalające poznać ich najnowsze dzieła, zrozumieć motywy, które są w nich poruszane oraz te, które skłoniły twórców do opisania sprawy w postaci książki. Co ważne, każde ze spotkań jest streamowane, dzięki czemu dociera do szerokiego grona odbiorców.
Ale największym i najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie jest Festiwal NON-FICTION. Z jednej strony jest to kumulacja spotkań takich, jak #oparte, czyli wokół tematu reportaży i wydawnictw. Z drugiej każda edycja ma swoje hasło przewodnie. W ciągu dwóch lub trzech dni odbywają się spotkania autorskie, debaty wzbogacone o ciekawe dyskusje. Jak mówi nazwa festiwalu, bez fikcji przedstawiana jest prawda na temat konkretnych, zwykle kontrowersyjnych, tematów pozwalając je zrozumieć i poznać prawdę. Każde wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej i jest stremowane w mediach społecznościowych.
A jaką rolę w tym wszystkim pełni Lively?
Wspomagamy technologię, zasięgi i dostępność spotkań, by jeszcze więcej osób mogło je zobaczyć. A więc konkretnie:
- Zapewniliśmy nagłośnienie i mikrofony – by nikogo nie ominęły wypowiadane przez prelegentów słowa, ale też uczestnicy na miejscu mogli się wypowiedzieć
- Transmitowaliśmy online wszystkie spotkania, pozwalając całej Polsce poznać prawdę z własnych domów! Streamy pojawiły się na Facebook’owej stronie NON-FICTION. Festiwal reportażu oraz był crosspostowany na strony zaprzyjaźnionych festiwali, stowarzyszeń i organizacji. To pozwoliło nie tylko na zobaczenie wydarzenia przez uczestników zdalnych ale również zadawanie pytań do prowadzących na nurtujące ich tematy poprzez czat na żywo.
- 3 kamery, mikser wideo, mikser audio, komputer, oprogramowanie, okablowanie, mikrofony i 2 realizatorów – taki zestaw pozwolił nam na obsługę techniczną spotkań 😊
- Zapewniliśmy tłumaczenie migowe we współpracy z Stowarzyszeniem Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Dlaczego? Ponieważ dostępność to ogromna wartość dla Stowarzyszenia i wyznacznik, którego się trzymają. Dzięki temu osoby głuche i niedosłyszące również mogły zrozumieć wypowiadane słowa! Jedna z kamer była skierowana bezpośrednio na tłumacza polskiego języka migowego (PJM), co pozwoliło na umieszczenie jego widoku w transmisji oraz dodatkowym ekranie na sali.
Statystyki
Statystyki eventu online:
- 2 dni
- ponad 8h transmisji
- 2 realizatorów i operator kamery
- 12 skrzynek sprzętu
- 307 sprzedanych biletów na pojedyncze spotkania i 54 karnety na całe wydarzenie
- 3320 wyświetleń online (w tym najwięcej 876 przez pojedyncze spotkanie)